KENTMARAŞDER KAHRAMANMARAŞ VE KARDEŞ ŞEHİR TRABZON’LULARI İSTANBUL’DA BULUŞTURUYOR

Geleneksel olarak yapılan Kahramanmaraş ve Trabzon Kardeş Şehirler Buluşmasının 5. si İstanbul ‘da düzenlenecektir. Çalışmalarımız başlamıştır

Çanakkale`de AK Parti`den 7 Bin Kişiye İftar

Çanakkale`de, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı`nın "İstanbul Komşularıyla Güzel" sloganıyla düzenlediği iftarların ikincisi kordonda 7 bin kişinin katılımıyla yapıldı.

Savcı Mehmet Demir: Ben darbe diyorum

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Mısır`da yaşanan askeri darbeye tepki göstermeyen YAR-SAV`a sert tepki gösterdi.

GÜNGÖREN`İN TARİHİ

Çok eski devirlerde dağınık av evlerinin bulunduğu Güngören, Osmanlı Döneminde İstanbul`un Kağıthane ve Göksu’dan sonra önemli bir mesire yeri olmuştur. Bugün Güngören`in bulunduğu yerleşim yeri Vitos olarak da adlandırılan köy, İstanbul`da Samatya ve Yenikapı yemenici esnafının dokudukları yemenilerini, Padişahtan almış oldukları izinle suyu bol olduğu için yıkadıkları Güngören’dir. Güngören bugün Merter Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicilerine yataklık etmesinden çok önce, Osmanlı yemenicileri için iş alanı olmuştur.

DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Akyol açıkladı

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akyol, Türkiye`nin ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının yıllık ihracatının 50 milyon dolar olduğunu belirtti.