Din Görevlilerine Güvenli Yaşam Eğitimi

19.11.2013 21:31  	Din Görevlilerine Güvenli Yaşam Eğitimi Güngören Belediyesi Sivil Savunma Şefliği ve İstanbul Valiliği, İstanbul AFAD işbirliği ile düzenlenen deprem gerçeğine dikkat çekmek, İstanbulluları depreme karşı bilinçlendirmek ve olası bir depremde can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla başlattığı çalışmalar, “Bir Saat Bir Hayat” kampanyası Güngören’de eğitimlerine devam ediyor.

Güngören Belediyesi Sivil Savunma Şefliği ve İstanbul Valiliği, İstanbul AFAD işbirliği ile düzenlenen deprem gerçeğine dikkat çekmek, İstanbulluları depreme karşı bilinçlendirmek ve olası bir depremde can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla başlattığı çalışmalar, “Bir Saat Bir Hayat” kampanyası Güngören’de eğitimlerine devam ediyor.

Güngören’de daha önce Bilgi Evlerinde, Kültür Merkezlerinde ve Halk Eğitim Merkezinde vatandaşların rahatlıkla katılabileceği farklı saatlerle de organize eğitim bu kez ilçedeki din görevlilerine verildi. Din görevlilerinin hem kendi ve yakınları ile hem de cemaatle paylaşmaları için önemli olan eğitim Genç Osman Kuran Kursu’nda gerçekleşti.

Eğitimin ilk bölümünde, deprem, su baskını, yangın, fırtına, orman yangını gibi afetlere hazırlık, zarar azaltma ve iyileştirme bilgileri veren yetkililer ikinci bölümde ise müdahale konusu hakkında bilgilendirmede bulundu.


Etiketler: güngören - belediye

Diğer SAĞLIK haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1186

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.